Nowa hala udojowa ARIZONA 2x14

Nowa hala udojowa 2x14 „bok w bok” typu ARIZONA u Państwa Kubiaków


W gospodarstwie Państwa Kubiaków w Sulmowie k. Goszczanowa uruchomiona została najnowszej generacji hala udojowa 2x14 „bok w bok” typu ARIZONA.

W uroczystości otwarcia uczestniczyło ok. 200 hodowców bydła mlecznego z uznaniem wyrażających się o zrealizowanej inwestycji, technice udojowej i wprowadzonej technologii.

 

Państwo Kubiakowie wybrali firmę Farm-MPartner, która potrafiła sprostać ich wysokim wymaganiom sprzętowym, technologicznym oraz zapewniła profesjonalny serwis i doradztwo.
Oborę Państwa Kubiaków dla 300 krów mlecznych, firma Farm-MPartner wyposażyła w halę udojową 2x14 „bok w bok” typu ARIZONA, angielskiej marki Fullwood, której przedstawicielem handlowym jest na rynku polskim. Produkty Fullwooda, charakteryzują się przede wszystkim solidnością i jakością wykonania oraz zapewniają długoletnią, bezawaryjną pracę, nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych gospodarstw produkujących mleko w stadach powyżej 500 krów.

Hala ARIZONA umożliwia indywidualne indeksowanie krów i zapewnia optymalną pozycję zwierzęcia podczas doju. Dzięki jednoczesnemu podnoszeniu bramek wyjściowych zapewnia szybką wymianę krów na hali, przez co ilość dojonych krów w jednostce czasu jest większa niż w halach typu „rybia ość”.
Mycie urządzeń udojowych odbywa się za pomocą energooszczędnego i chroniącego środowisko systemu BWAC. Czynnikiem myjącym jest tylko gorąca woda. Tradycyjne, chemiczne środki myjące i dezynfekujące w tym systemie nie są konieczne, co w połączeniu z niskim wykorzystaniem energii elektrycznej pozwala na dość znaczne oszczędności czasu i pieniędzy w skali roku.


Mleko magazynowane i chłodzone jest w najnowszej generacji zbiorniku schładzającym o pojemności 20.000 litrów z odzyskiem ciepła.


Obiekt inwentarski Państwa Kubiaków jest wyposażony w profesjonalny system usuwania obornika (zgarniacze łańcuchowe) oraz zagospodarowania gnojowicy (pompy i zbiorniki naziemne) firmy JOZ, z którą Farm-MPartner także współpracuje na rynku polskim.


Gwarantem postępu technologicznego i technicznego jest jednak system zarządzania stadem i wykrywania rui izraelskiej marki Afimilk. Marka ta zalicza się do przodujących na światowym rynku i bez wątpienia wyznacza trendy rozwojowe w technice udojowej. Systemy elektroniczne stosowane w technice doju marki Afimilk, którą na rynku polskim reprezentuje również firma Farm-MPartner, zapewniają:
• Automatyczną rejestrację ilości dojonego mleka od poszczególnych krów - mierniki posiadające certyfikat ICAR,
• Automatyczny pomiar przewodności – istotna informacja o stanie zdrowia poszczególnych krów,
• Automatyczne ściąganie aparatów udojowych w oparciu o przepływ mleka – zapobieganie pustodojom,
• Stymulację przedudojową w oparciu o pulsację automatycznego masażu wymion,
• Pomiar – w trakcie doju - zawartości tłuszczu, białka i laktozy w dojonym mleku, poprzez system analizy IMA. Codzienna ocena tych parametrów pozwala na szybkie dostosowanie i optymalizację racji paszy oraz indywidualne wykorzystanie rezerw energetycznych poszczególnych krów. System ten znacznie zwiększa opłacalność produkcji mleka dla profesjonalnego rolnika, a także pozwala zapobiegać chorobom metabolicznym krów wysokomlecznych.

• Automatyczny monitoring stada z możliwością generowania informacji o każdej krowie, takich jak:

    • aktywność, spoczynek
    • stan racic
    • rozpoznawanie rui
    • ilość ciąż
    • mastitis, ketoza, kwasica
    • przemieszczenie trawieńca
    • cysty
    • dojność krów (czas doju i ilość udojonego mleka)
    • wydajność życiowa
    • konwersja paszy
    • rentowność

 

W tym miejscu należy dodać, że to nie wszystkie informacje jakie może otrzymać hodowca o swoim stadzie. System Afimilk pozwala mu na dowolne generowanie raportów według indywidualnych potrzeb, aby optymalnie wykorzystać możliwości systemu w codziennym rozwoju produkcji i pracy hodowlanej.
Wymienione powyżej możliwości i zalety systemów elektronicznych marki Afimilk i ich skuteczność w znacznym stopniu wpłynęły na decyzję Państwa Kubiaków odnośnie wyboru dostawcy. Duże znaczenie miała również kompleksowość, innowacyjność i atrakcyjność oferty przedstawionej przez firmę Farm-MPartner. Realizację tej inwestycji rozpoczęto od „zera” i zakończono „pod klucz” w bardzo szybkim czasie 8 miesięcy.

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapewniamy, że potrafimy sprostać również Państwa oczekiwaniom.

 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Akceptuję