Artykuł "Profesjonalny doradca"

Profesjonalny doradca

IMG 0378mniejszyWsparcie hodowli bydła mlecznego to podstawowy przedmiot działalności wielkopolskiej firmy Farm-MPartner. O działalności w tym sektorze rynku rozmawiamy z Małgorzatą Paczkowską, prezesem zarządu spółki ze Środy Wielkopolskiej.

 

Proszę przedstawić podstawowy przedmiot działalności firmy Farm-MPartner.

 

Oferujemy cały zakres wyposażenia obór i hal udojowych, a więc karuzele, roboty, hale udojowe Fullwood wyposażone w izraelski system zarządzania stadem Afmilk. Jeżeli chodzi o żywienie, to jest cała gama wozów paszowych: samojezdnych – pracujących w jednym lub w kilku gospodarstwach, również usługowo, oraz ciągnionych. Oferujemy też analizatory do badania jakości paszy. W ramach dojenia jest to praktycznie cały zakres wyposażenia hal udojowych, systemów chłodzenia, a także systemy zarządzania stadem i wykrywania rui. Jeżeli chodzi o wyposażenie obór, są to zgarniacze, roboty do czyszczenia rusztów i cały zakres dodatkowy. Staramy się być partnerem i profesjonalnym doradcą w zakresie hodowli bydła i produkcji mleka.

 

Które z produktów cieszą się największą popularnością?

 

Największym zainteresowaniem cieszy się wyposażenie obór , hale udojowe i wozy paszowe. Specjalizujemy się w produktach o bardzo wysokim zaawansowaniu technologicznym, dlatego m.in. mamy bardzo duży udział w rynku samojezdnych wozów paszowych, które pracują w wielu dużych gospodarstwach , jak również spółkach Skarbu Państwa, gdzie karmimy stada rzędu 1-2 tys. sztuk. Oferta w tym zakresie jest bardzo szeroka – od 11 do ponad 30 m³. Z drugiej strony są hale udojowe o różnym poziomie technicznym wyposażenia, a więc możliwe do dopasowania dla każdego gospodarstwa.

 

W jaki sposób zorganizowa jest sprzedaż produktów?

 

Działamy na terenie całej Polski, za co odpowiadają dyrektorzy regionalni. Jest to stabilna struktura działania. Np. na Podlasiu mamy szefa regionu i własny serwis, na który zawsze można liczyć -24 godz. na dobę. Współpracujemy z hodowcami bezpośrednio i nawet jeśli mamy partnera czy handlowca, to wspiera go zawsze merytorycznie ktoś z firmy. Oferujemy produkty o dużym zaawansowaniu technologicznym i trzeba naprawdę bardzo dużej wiedzy, aby zapewnić odpowiednie doradztwo z naszej strony. Generalnie tam gdzie sprzedajemy nasze urządzenia, zawsze zapewniamy obsługę serwisową. W niektórych regionach jesteśmy mniej aktywni, bo dopiero budujemy struktury i tam gdzie nie mamy mocnego wsparcia serwisowego, staramy się to szybko zmienić. Nie muszę nikogo przekonywać, jak ważna jest opieka w tym zakresie zarówno przy halach udojowych, jak i przy wozach samojezdnych, gdzie mamy np. również własne wozy zastępcze. Jeśli chodzi o obszar działania, szczególnie ważne jest dla nas Podlasie, Wielkopolska – z racji naszej lokalizacji i łódzkie, choć z punktu widzenia wozów samojezdnych dobrym rynkiem zbytu jest Opolszczyzna, gdzie mamy wielu bardzo dobrych klientów, takich jak Kombinat Rolny Kietrz, OHZ Głogówek czy Top- Farms. Dlatego też właśnie tam, w Głubczycach otworzyliśmy nowy oddział firmy. Budujemy struktury na Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie, poszukujemy również partnerów handlowych na Mazowszu. Na razie nie planujemy otwierania kolejnych oddziałów. Taką decyzję determinuje najczęściej posiadanie bardzo dobrego partnera, z którym możemy wspólnie rozbudowywać rynek i inwestować, albo odpowiednie zagęszczenie produktowe wymuszające odpowiednie wsparcie, tak w zakresie własnych pracowników, jak i magazynu części zamiennych.

 

Jakiego scenariusza spodziewa się Pani w perspektywie najbliższych 2-3 lat?

 

Rynek mleka potrafi zmieniać się bardzo dynamicznie. Zależy nie tylko od naszych , krajowych działań , lokalnej polityki mleczarń, ale także od sytuacji na rynkach międzynarodowych. Ostatni okres był bardzo dobry dla hodowców, ceny mleka wysokie , miejmy więc nadzieję ,że mimo chwilowych zawirowań tendencje te zostaną utrzymane. PROW 2014-2020 to również wsparcie dla mniejszych i średnich gospodarstw i tutaj także widzimy szanse dla naszego rozwoju.

 

farmmpartner 1302 reklama podlaskie agromniejszy

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Akceptuję